Przeznaczenie, funkcje oraz budowa segmentu depozytowego
Oferowany segment depozytowy wyposażony jest w 24 skrytek depozytowych.
Stosowane jako wyposażenie skarbców bankowych oraz recepcji hotelowych pod nadzorem. Służą jako urządzenie zabezpieczające rzeczy wartościowe zdeponowane przez klientów banku lub gościa hotelowego. Małe przedmioty umieszczane są w kasetach, a kasety w skrytkach. Większe przedmioty umieszczone są bezpośrednio w skrytkach segmentu depozytowego. Skrytki zamykane są zamkami, które można uruchomić za pomocą dwóch różnych kluczy przy zachowaniu odpowiedniej procedury. Skrytki posiadają indywidualne oznakowanie, mniejsze mogą być wyposażone w kasety depozytowe. Wszystkie segmenty, bez względu na ilość skrytek jakie się w nim znajdują posiadają takie same wymiary gabarytowe. Segmenty można zestawiać w ciągi oraz kolumny <<widok>>. Najczęściej dolny segment ustawiany jest na cokole o wysokości 100 mm, pozwala to na swobodny dostęp do najniższej skrytki. Pomiędzy segmentem dolnym a górnym można zainstalować wysuwany stolik, pozwala to na postawienie na nim kasety z depozytem oraz rzeczy osobistych. Korpus oraz przegrody pomiędzy skrytkami wykonane są z blachy stalowej grubości 2 mm, drzwi grubości 3 mm.
Standardowo, drzwi skrytek malowane są na kolor zbliżony do aluminium. W wyposażeniu dodatkowym jest możliwość zmiany malowania na wyłożenie czoła skrytek szlifowaną blachą nierdzewną. Korpus segmentu depozytowego malowany jest na czarno.
Zamknięcie drzwi skrytek depozytowych
Widok zamka dwucylindrycznego bez certyfikatu |
W wersji podstawowej, zamknięcie skrytek realizowane jest zamkiem cylindrycznym 2-u kluczowym bez certyfikatu (oznaczenie handlowe KK), zamek posiada 2 cylindry. Strażnik wprowadza swój klucz do pierwszego cylindra i zezwala na otwarcie zamka przez użytkownika skrytki. Użytkownik, wprowadza swój klucz do drugiego cylindra i po jego przekręceniu otwiera zamek. Strażnik wyjmuje swój klucz i udostępnia skrytkę. Po dokonaniu niezbędnych czynności związanych (włożeniem/wyjęciem depozytu z kasety) dokonuje zamknięcia skrytki swoim kluczem. Ponowne otwarcie skrytki depozytowej wymaga użycia klucza strażnika i klucza klienta. Klucze użytkowników skrytek są różne do każdej ze skrytek, w komplecie są 2 klucze klienta. Standardowo, klucze strażnika są 2 na jeden segment depozytowy lub 2 na jeden zestaw skrytek depozytowych.
Opcja dostępna w wyposażeniu dodatkowym uwzględnia zamykanie zamkiem klasy A.
Widok zamka na drzwiach skrytki | Skrytka z zamkiem klasy A |
Zamknięcie odbywa się certyfikowanym zamkiem 2-u kluczowym klasa A, (oznaczenie handlowe K). Drzwi skrytki posiadają 1 otwór kluczowy. Osoba sprawująca nadzór na skrytkami wprowadza swój klucz do zamka, odblokowuje częściowo zamek i wyjmuje klucz. Użytkownik, korzystając z tego samego otworu, wprowadza swój klucz odblokowując całkowicie zamek i otwiera skrytkę. Po zamknięciu skrytki i wyjęciu klucza przez użytkownika skrytki, ponowne jej otwarcie wymaga powtórzenia całej procedury od początku.
Przykładowy wygląd skrytek depozytowych.
Skrytka zamykana zamkiem 2-u kluczowym bez certyfikatu malowana w kolorze aluminium - model SD 24M-KK | Skrytka zamykana zamkiem 2-u kluczowym klasy A. Czoło wyłożone blachą nierdzewną - model SD 24S-K |
Wyposażenie dodatkowe.
Wysuwany stolik | Cokół pod segmenty |
| |
| |
Kaseta plastikowa (65x255x375) mm | Kaseta metalowa (50x210x355) mm |
Parametry
Wysokość zew./wew. - 920 mm
Szerokość zew./wew. - 635 mm
Głębokość zew./wew. - 430 mm
Waga 126 kg.
Pojemność 24 skrytki
Na osobne zlecenie dokonamy montażu w wyznaczonym miejscu.