0

Sejfy ognioodporne klasy 30 P oraz klasy I

Sejfy ognioodporne klasa 30P oraz antywłamaniowe klasa I


 

ASG 46-E

ASG 95-K


 

Sejfy ognioodporne klasy 30 P oraz klasy I

Aby zapewnić ważnym dokumentom i wartościowym przedmiotom najwyższy poziom zabezpieczenia, również w czasie pożarów - warto rozważyć sejfy ognioodporne klasy 30P oraz antywłamaniowe klasy I do swojego domu, biura lub instytucji. Oferta Konsmetal24.pl została uzupełniona o taki sprzęt, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami. Warto również pamiętać, że bez względu na to, czy pojawią się pytania o sejf ognioodporny ASG 67-K. Klasa I i p.poż 30P, czy inny model - nasz zespół jest do dyspozycji.

Sejfy ognioodporne klasa 30P oraz antywłamaniowe klasa I

Chcąc lepiej zrozumieć  sejfy ognioodporne klasy 30 P oraz klasy I Warszawa - konieczne jest przyjrzenie się ich cechom charakterystycznym. Pomoże to w podjęciu właściwej decyzji zakupowej - dopasowanej do potrzeb związanych z ochroną wartościowego mienia.

Sejfy ASG - cechy charakterystyczne

Sejfy ASG , czyli sejfy ognioodporne klasy 30 P oraz klasy I posiadają certyfikat odporności ogniowej LFS 30P (E-CBS) wg EN 15569 (30 minut dla dokumentacji papierowej). Gwarantuje on pełne bezpieczeństwo dokumentom papierowych na okres 30 minut w czasie pożaru. Te produkty  naszego sklepu z sejfami ognioodpornymi klasy 30 P posiadają również certyfikat klasy I wg normy EN 1143-1 wydany przez IMP. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, w sejfie można przechowywać walory do maksymalnie równowartości 120 średnich pensji krajowych, ten limit dotyczy wszystkich przedsiębiorców i określony jest w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 września 2010 r. Nie dotyczy osób fizycznych.

Sejf ogniodporny klasy 30P oraz antywłamaniowe klasy I - właściwości budowy

Dostępne w naszej ofercie sejfy ognioodporne zamykane są jednym zamkiem kluczowym lub elektronicznym, zamki są certyfikowane w klasie A. Wielopłaszczowa konstrukcja drzwi i korpusu. Drzwi i korpus sejfu wypełnione materiałem ognioodpornym o składzie chronionym patentem. Drzwi prawe to grubość na poziomie 95 mm, natomiast grubość ścian – 55 mm.  

Drzwi sejfu ognioodpornego

W szczelinie pomiędzy drzwiami i korpusem znajdują się uszczelki zwiększające swoją objętość pod wpływem wysokiej temperatury. W wyniku zwiększenia objętości szczelina zostaje wypełniona i odcina dostęp płomieni oraz gorącego powietrza do wnętrza sejfu. Drzwi sejfu ryglowane są na wszystkich krawędziach; od strony zamka oraz górnej i dolnej krawędzi ryglami ruchomymi, natomiast od strony zawiasów ryglem stałym. W przypadku próby włamania i ataku na układ ryglowy następuje blokada rygli. Warto również zwrócić uwagę na zamek zabezpieczony przed rozwierceniem. Jeśli chodzi o estetykę sejfów ognioodpornych klasy P30 modeli - kolor RAL 7035 ( jasnoszary) i nowoczesny design powinien spełnić oczekiwania każdego klienta.


Kontakt ze sklepem

Właścicielem sklepu jest firma Konsmetal-Poltrezor Sp.J.